Kullanıcı Adı:

Beni Hatırla

Şifre:

Şifremi Unuttum

Ana Sayfa | Tasavvuf Akademisyenleri | Tasavvufî Yayınlar | Tasavvuf Dergisi | Konuk Defteri | Fotoğraflar | İletişim | Haberler

Uluslararası Emir Abdülkâdir el-Cezâirî Sempozyumu

Uluslararası Emir Abdülkâdir el-Cezâirî Sempozyumu


Uluslararası Emir Abdülkâdir el-Cezâirî Sempozyumu’na Davet
11-13 Mayıs 2012 / Tayyare Kültür Merkezi-BURSA
I. SİRKÜLER
Muhterem hocamız,

Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi (Bursa) Uluslararası Alawiyya Sufi Derneği AISA (Paris) ve Şefik Can Uluslararası Mevlâna Eğitim ve Kültür Derneği (İstanbul) tarafından 11-13 Mayıs 2012 tarihlerinde Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan Uluslararası Emîr Abdülkadîr el-Cezâirî başlıklı Uluslararası Sempozyumumuzla ilgili zât-ı âlinizle bir ön görüşme yapmış ve size teklif ettiğimiz konu başlığı tarafınızdan kabul buyrulmuştu.

Sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağımız Sempozyumda; 1853-1855 tarihleri arasında Bursa'da yaşamış olan Emir Abdulkadir’in hayatı, eserleri, kendisine karşı olanların dahi hayranlık duyduğu eşiz manevi görüş ve düşünceleri, büyük mutasavvıf ve düşünür Muhyiddin İbn Arabi ile olan özel yakınlığı, öncülük ettiği barış ve özgürlük hareketi farklı bakış açılarıyla çeşitli ülkelerden katılacak olan araştırmacı uzmanlar tarafından anlatılacaktır.

Ayrıca, Emîr Abdülkâdir’in evrensel maneviyatının temsilcileri olan Şeyh Muhammed Zafîr, Şeyh el-Medenî ve Şeyh Şamîl Hazretleri’ de saygı ve şükran duygularıyla yâd edeceğimiz manevi değerlerimizdir.

Hayatı, eserleri ve faaliyetleri yakından incelendiğinde, insanlık tarihinde eşine az rastlanan değerlerden biri olduğu anlaşılan Emîr Abdülkâdir el-Cezâirî’nin Osmanlı’nın ilk başkenti olma vasfını haiz Bursa’daki ikameti bağlamında ele alınmasındaki asıl amaç, günümüz insanına Emîr’in şahsında insanın hakiki gayesinin ne olması gerektiğinin güçlü bir örnekle yeniden hatırlatılmasıdır.

Sempozyumda sunulacak tebliğler kitaplaştırılarak bilim dünyasının hizmetine de sunulmuş olacaktır.

Şimdiden Sempozyuma yapacağınız katkılardan dolayı teşekkürlerimizi sunar, aşağıda belirtilen Sempozyum takvimi çerçevesinde sizlerle haberleşmekten ve birlikte olmaktan memnuniyet duyacağımızı bildiririz.

Selam ve saygılarımızla.


Sempozyum Düzenleme Kurulu Adına
Yaşar AYDINLI - Khaled BENTOUNES -H. Nur ARTIRAN


SEMPOZYUM TAKVİMİ:

* 150~200 kelimelik Tebliğ Özeti, 1 Resminiz ve 150~200 kelimelik Özgeçmiş gönderimi:
1 Mart 2012 tarihine kadar
Tebliğ özeti, resminiz ve özgeçmiş gönderimi için Sempozyum iletişim adresi:

e-posta: emir.abdelkader.bursa@gmail.com

* Düzenleme Kurulu tarafından Sempozyumla ilgili ulaşım, konaklama ve son haliyle program bilgilerinin yer alacağı II. Sirkülerin gönderimi:
23-27 Nisan 2012

** SEMPOZYUM:
11-13 Mayıs 2012

* *Makalelerin (eğer varsa görsellerle birlikte) yayınlanması için son haliyle teslimi-gönderimi:
15 Haziran 2012 tarihine kadar

Gelişmiş Arama

Hızlı Erişim

Sayaç

Dost Site

Kullanılabilir renk seçenekleri
AYDINLI WEB TASARIM --> İrtibat için: aaydinli@gmail.com

Site Yöneticisi: Halil İbrahim Şimşek

bilgi@tasavvufakademi.com